bg3
black-board
bg2

SEVİM ANNE KİMDİR

           Sevim Anne 1955 Ağrı Taşlıçay doğumlu olup ilk-orta-lise öğrenimini burada tamamladı. Eğitimci bir ailenin çocuğu olup 1974 yılında Ağrı Kız Sanat Enstitüsü’nü bitirdi. Küçüklüğünden beri ideali olan öğretmenlik mesleğine Ağrı Kız Meslek Lisesi Anaokulu Bölümünde  başladı. Dört yıl görevine devam ettikten sonra annesini ve 6 kardeşini de yanına alarak 1978’de İstanbul’a tayinini yaptırdı. Böylece ilk öğretmenliğini kendi kardeşleri ile başlamış oldu.

1980 yılında İstanbul’da evlenerek bir erkek çocuk sahibi oldu.

           İstanbul Şişli Semtinde yaklaşık 6-7 yıl, Beyoğlu Kız Meslek Lisesi’nde 3 yıl görev yaptıktan sonra eşinin vefatı üzerine oğlunu da yanına alarak kardeşleri ve ailesinin de ikamet ettiği Adapazarı Kız Meslek Lisesine tayin yaptırarak görevine devam etti. Sonra Yüksekokul eğitimini Gazi Üniversitesi’nde tamamladı.

           Devlet okullarında Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişim Öğretmenliği ve yöneticilik yaptıktan sonra Özel okullardan gelen teklifleri değerlendirdi.

          Daha iyi bir eğitim verebilmek için 1994 de emekli olup Özel okul, dernek ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik ve eğitim danışmanlığı yapmaya başladı. Anaokulu onun için vazgeçilmez oldu.

 

sevim Hoca