bg3
black-board
bg2

Eğitim ve Çocuk

“DÜNYADA HER İSTEDİĞİMİZ OLMAZ ”başlığıyla aktarılan yazı şöyle bahsediyor:
Her istediği olan sadece Hz.ALLAH. O bu sıfat ve yetkide tektir, ortağı yoktur. Eksiği olmaz. Kul kulluğu bilsin, Rabbine yönelsin. İstediği olunca şükredip, olmayınca sabredip rıza göstersin. Her istediği olmaz verilmez.
Dünya ile cennetin farkı bilinsin diye dünyada her istediği verilmez. Cennette Allah’ın (c.c) kullarına vaadi vardır. Her şeyi orda verecektir inşALLAH.
Kul yaşadığı sürece herşeyin kendi istediği gibi olmasını ister. Oysa Yaradan kulu için neyin hangi zamanda hayırlı olduğunu daha iyi bilir. Rabbim vermiyorsa kul mutsuz olmamalıdır. Mutsuz olduğu ve isyan ettiği takdirde sıkıntı ve zorluğu daha da artar.
Mutluluk elindekiyle sevinebilmek ve önündekiyle yetinebilmektedir. Böyle düşünüp ve böyle yaşayıp ALLAH’ın rızasını kazanacak nesiller yetiştirirsek mutlu bir toplum oluşur.
Rabbim o zaman salih amel işlediğimiz için biz anne babalar ve eğitimcilerden razı olur. Oysa işimiz zordur biz eğitimcilerin… Babaların yapacağı iş çocuğu geçici mutlu etmek değil. Az da bulsa mutlu olup şükreden büyüklerine saygılı, küçüklerine sevgili, yüreğinde merhamet taşıyan bir nesil yetiştirmektir.

No Comments

Enroll Your Words